Kategorie: Wszystkie | Biznes i gospodarka | Polityka | Regionalne
RSS
wtorek, 31 stycznia 2017

No dobrze. W końcu znalazłam chwilę, żeby się zalogować i coś napisać. Dlaczego dopiero teraz? A bo ja wiem? Może przez pogodę, może z braku tematów, a jak już się tematy pojawiają to brakuje czasu na ich opisanie. Niestety nie mogę się wytłumaczyć ambitnym realizowaniem moich ambitnych postanowień noworocznych, bo leżą odłogiem i tyle. Ale, że nadzieja umiera ostatnia, więc jej nie tracę, że wcześniej czy później przyjdzie ten piękny moment, kiedy je "ruszę", albo raczej siebie i zostanie wykonany przynajmniej plan minimum ;)

Za nami pierwszy miesiąc nowego roku. Rocznikowo przybyło nam +1. No, może poza tymi, którym się urodziło dziecko i przybyło im +501 ;) Na zewnątrz nadal zima, choć na szczęście już nie tak mroźna, a przez śnieg i wydłużający się dzień, jakaś jakby jaśniejsza, mimo że zadymiona i - co tu kryć - śmierdząca.

A ja siedzę i popijam sobie herbatkę o wdzięcznej nazwie "Miłosny uśmiech", która na pewno wywołuje u mnie uśmiech, choć może nie aż miłosny. Jeszcze tylko muszę zamówić papier do plotera, zebrać korespondencję (bo dziś moja kolej) i do domu :) A po drodze na pocztę :( czyli na wielką loterię, na której nigdy nie wiadomo czy trafi się jedną osobę czy dziesięć ;)

Nie przeciągając więc, życzę Wam miłego popołudnia i wieczoru.

poniedziałek, 19 grudnia 2016

Aż trudno dociera do człowieka, że za tydzień będzie już drugi dzień świąt, w którym to zapewne, objedzeni, będziemy snuli się leniwie. Tymczasem weszliśmy w tydzień największego przedświątecznego zabiegania. Byliśmy wczoraj - z konieczności spowodowanej awarią - w galerii i takich tłumów już dawno nie widziałam. Trudno było w ogóle znaleźć miejsce do zaparkowania, a w środku... Odnoszę wrażenie, że weekendowy spęd do galerii to ulubiony sposób spędzenia wolnego czasu Polaków. Ku chwale PKB ;)

Rozpisałam sobie już zajęcia na ten tydzień, żeby wszystko ogarnąć, ale nie zmachać się jak osioł (nie obrażając osłów). Cudownie, że Wigilia wypada w sobotę, przynajmniej odpadło branie urlopu. Wszyscy będą w domu i będzie można racjonalnie podzielić się ostatnimi obowiązkami. Wszystko się pięknie układa :)

A z okazji zbliżających się Świąt i Nowego Roku

życzę Wam wszystkiego najlepszego:

zdrowia, szczęścia, pomyślności, radości, zdecydowanego podejmowania trafnych decyzji i dużo sukcesów.

piątek, 25 listopada 2016

Chociaż stare przysłowie mówi, że "znalezione nie kradzione", to nasze przepisy są dokładnie odwrotne - znalezione i nie oddane to znaczy kradzione. Wiele takich dziwności funkcjonuje w naszym prawie... Niedawno moje dziecko znalazło na trawniku zmarzniętą świnkę morską. Moim zdaniem to nie była ucieczka, tylko po prostu ktoś chciał się pozbyć świniaczka i ją wypuścił. Pro forma rozwiesiliśmy ogłoszenia, ale póki co nikt się nie zgłosił. Na szczęście prosiaczek (albo prosiaczka, nie bardzo wiem jak rozróżnić) nie rozchorował się, choć siedział na początku trochę osowiały. Najwyraźniej jednak właściciele nie bardzo o niego dbali, bo wcina wszystko w superszybkim tempie, kwiczy, kruczy i w ogóle chyba już się z nami oswoił. Chętnie też biega po pokoju. Trzeba tylko bardzo pilnować tego, co leży na podłodze, bo jeden kabel mamy już do wymiany (na szczęście był odłączony z prądu). Ucierpiała też książka odłożona przez dziecko wieczorem na podłogę pod łóżko, zamiast na stolik nocny. Ostatnio mieliśmy problem ze znalezieniem "drania", który zakamuflował się w kocu, który obsunął się na podłogę i zrobił tam sobie legowisko. Co mi przypomina, że miałam zamówić nową pościel do łóżka, albo przynajmniej prześcieradło, bo frota jest już za bardzo zniszczona jak na mój gust. Co prawda mogłabym się wybrać do IKEA, ale ostatnio trafiłam tam na takie kolejki do kasy, że odpycha mnie od odwiedzin. Zresztą pościel akurat można kupić w wielu sklepach w fajnej cenie.

Niedawno kupiłam dwa lakiery do paznokci - jeden za 4 zł, drugi za 25. Oba mają ciekawe kolory, ale o dziwo ten za 4 zł trzyma dużo dłużej... Cena wyznacznikiem jakości? Jakoś nie sądzę. Chociaż nigdzie nie ma takiej przebitki i takiego przepłacania, jak przy tzw. towarach luksusowych, czyli inaczej mówiąc - towarach o luksusowej cenie :)

poniedziałek, 10 października 2016

... wymyślany przez osoby kompletnie nie znające się na mechanizmach rynkowych zapewne jeszcze bardziej powiększy szarą strefę i "odpływ" przedsiębiorców do innych krajów UE. I kto wtedy będzie utrzymywał armię urzędników i emerytów?

Może rządzący powinni pogodzić się z WOŚP... ;)

piątek, 23 września 2016

Temat aborcji to dla mnie taki test na katolika. Bo tak się składa, że Biblia chroni człowieka od jego urodzenia, a nie od poczęcia, więc stawianie ochrony zarodków ponad ochroną życia istniejącego jest sprzeczne z Biblią. Zatem moi Drodzy zwolennicy zaostrzenia przepisów aborcyjnych, jako katoliczka, nie życzę sobie podcierania swojego chorego zdania Biblią. Miejcie odwagę powiedzieć, że jest to Wasze prywatne zdanie i że to Wy życzycie sobie wsadzania do więzień ofiar, a nie Biblia. Jednocześnie polecam lekturę tej księgi, bo wychodzi na to, że jej treść nie jest powszechnie znana.

Na marginesie mówiąc, zaostrzenie przepisów przeniesie pewnie tylko zabiegi do innych krajów UE i wcale bym się nie zdziwiła, gdyby UE orzekła, że polski NFZ powinien za nie zwracać im kasę.

środa, 03 sierpnia 2016

Dziś mój Najdroższy Małżonek stwierdził, że ma jednak kaloryfer (na brzuchu), tylko owinięty w piankę dla lepszego zabezpieczenia. Wypaliłam, że to tak jak ja, a on na to, że mój jest owinięty nawet w podwójną... No to już nawet nie był nietakt, tylko zaburzenie instynktu samozachowawczego, tym bardziej, że palnął to przed obiadem ;) Ech, no i co ja na to poradzę. Już tak mam i musimy z tym żyć ;) Choć jeśli mam być szczera to z tym owijaniem w piankę jest raczej na odwrót... Ale niech mu będzie, nie będę się spierać o względy techniczne. Całe szczęście, że mam dystans do siebie, bo niektóre moje koleżanki nie odzywałyby się do swoich mężczyzn przez co najmniej miesiąc za taki tekst.

Moje dziecko w te wakacje, poza wyjazdami, "realizuje się artystycznie". Oglądał mianowicie jakiś program o robieniu ikon, znaczy, że prawdziwe ikony są malowane specjalnymi farbami produkowanymi z naturalnych barwników. Postanowił więc też malować wykorzystując naturalne barwniki, choć nie takie jak przy ikonach, a takie bardziej dostępne. Na początku chciał kupować naturalne składniki np. chlorofil w płynie, ale nie będę dla jego kaprysów (zapewne krótkotrwałych) inwestować niemałej kasy. Poza tym jak handmade, to handmade. Kazałam mu wziąć podkaszarkę i przyciąć trawę pod płotem. Na podkaszarce zawsze zbiera się mazia z trawy. Wycisnął ją później i uzyskał piękną zieloną substancję. Niestety wycisnął gołymi rękoma - a jakże - więc uzyskał również piękne zielone dłonie i paznokcie, których długo nie mógł domyć, albo tak się przykładał, że nie mógł. W każdym bądź razie udało się bezkosztowo i z pożytkiem dla domu zdobyć zielony barwnik. Brązowy uzyskał z kory dębu, czerwony, a raczej różowo - fioletowy, z buraków; żółty z kurkumy i z szafranu. Z niebieskim miał problem, bo długo nie mogliśmy kupić w okolicy jagód. Inne kolory wyszły mu jako mieszanki tych, choć coś tam jeszcze kombinował z niektórymi barwnikami, co uznał za tajemnicę i nie podzielił się wiedzą niewątpliwie tajemną. Niektóre są takie fajne, że nie wiem czy nie oszukiwał i nie wykorzystał np barwników do jajek. Mam nadzieję, że to hobby bardziej go zmobilizuje do zainteresowania się chemią, bo widzę, że większą frajdę ma z wydobywania określonych kolorów niż z malowania.

No i tak nam mija letni przyjemny czas... A wieczorkami - pogaduchy, czasem grille...

środa, 15 czerwca 2016

Eureka, jednak brakowało mi snu! Zaczęłam kłaść się przed północą i jest ok. Nawet nie zdążyłam kupić witaminy D, a już mi się poprawiło. Jednak przyczyną przemęczenia i ospałości było "zmęczenie materiału" ;)

Z urodzinami mamy też sobie poradziłam - kupiłam jej komplet biżuterii, z którego się bardzo ucieszyła, bo rzadko kiedy sprawia sobie takie przyjemności, choć jak każda kobieta lubi świecidełka i ozdoby :)

Postanowiłam sobie też zrobić porządek w książkach, bo zaczęło mi już na półkach brakować na nie miejsca. Tymczasem okazało się, że niektóre mam po dwie (bo ktoś mi tam kupił nie wiedząc, że już mam), do pewnych na pewno nie wrócę (ba, są nawet takie, przez które nie przebrnęłam), z innych już mi dziecko wyrosło (więc też nie będą już czytane). Przyszłam więc ostatnio do pracy z wielką torbą pełną książek, którą ledwo mi się udało wnieść i zrobiłam współpracownikom mikołajki w czerwcu :) I wiecie co? Niby w Polsce czytelnictwo siada, ale w ciągu 5 minut pozbyłam się wszystkich książek: część osób wzięła dla dzieci, część dla siebie na wakacje, a wszyscy z entuzjazmem :) Chyba jednak z tym czytaniem nie jest tak źle, jakby się mogło wydawać.

piątek, 03 czerwca 2016

Jakoś ostatnio kompletnie nie mam siły. W dodatku cały czas mi się chce spać. Lekarka dała mi skierowanie na morfologię i TSH; morfologia wyszła ok, TSH pod kreską, więc raczej powinnam być nadmiernie pobudzona niż śpiąca. Mówiła, że powinnam jeszcze zbadać sobie poziom witaminy D. Badanie jest wyłącznie prywatne, kosztuje 80 zł!!! Stwierdziłam, że taniej będzie kupić kapsułki z tą witaminą, łyknąć je przez kilka dni - myślę, że skoro można je kupić bez recepty, to mi nie zaszkodzą. Jak mi się poprawi, to znaczy, że to była ta przyczyna, a jak nie to znaczy, że nie warto zawracać sobie głowy drogimi badaniami. Zresztą po zastanowieniu doszłam do wniosku, że ja po prostu za krótko śpię. Przez cały dzień coś robię, nie mam czasu nawet spokojnie posiedzieć. Kładę się spać koło 1:00, a wstaję koło 7:00. Najwidoczniej to dla mnie za mało. Ostatnio zaspałam do pracy. Dziwnym trafem za to dziecko zdążyło do szkoły. Wyłączyłam budzik, zamiast dać drzemkę i obudził mnie wideodomofon - kolega przyszedł po syna... o 7:45. Kolegę odprawiliśmy, dziecko się ekspresowo ubrało i umyło, zjadło śniadanie (a jakże, bez tego ani rusz): 2 kanapki + herbata, wskoczyło na rower i... zdążyło. Dokonać takich rzeczy potrafią wyłącznie chłopcy :) i żadne równouprawnienie tu nie wchodzi w grę. Ja za to musiałam zadzwonić do pracy, usprawiedliwić się - wstyd przyznać - totalną ściemą i pojechać godzinę później, żeby popracować godzinę dłużej. Na szczęście dało się to załatwić bezboleśnie i bez gadania :)

A tymczasem w szybkim tempie zbliżają się okrągłe urodziny mamy. I mam straszny kłopot z prezentem, znaczy z pomysłem na prezent... Tragedia, bo to ma być jednocześnie coś fajnego i najlepiej bez finansowych szaleństw, bo mam w tym miesiącu tyle niestandardowych wydatków, że nie wiem jak to wszystko ogarnę bez robienia debetu... Ech, te wakacje, samo szczęście...

B. wróciła już z wakacji. Tym razem obyło się bez paniki w samolocie, choć niewiele jej brakowało. Doprawdy nie wiem po co ona lata na wakacje skoro tak panicznie boi się latać, że każdy rejs to dodatkowe siwe włosy i ryzyko, że pół załogi będzie musiało ją uspokajać, a sam pobyt jest przeplatany bólem brzucha spowodowanym stresem, że trzeba wrócić samolotem... Chyba, że chwalenie się wszystkim gdzie się było rekompensuje jej to...

środa, 04 maja 2016

W tym roku mamy maj długich weekendów: jeden za nami, a za 3 tygodnie kolejny. Tak to można pracować :) Licealiści i technicy mają jeszcze lepiej, bo długi weekend przedłużyła im przerwa w szkole w związku z maturami, tzn. fajnie mają dopóki ich nie dotyczy ;)

Silnych nerwów, dobrych pomysłów i łatwych pytań na egzaminie życzę wszystkim tegorocznym Maturzystom. Jutro matma, brrr, później język, a ustna to już z górki :)

czwartek, 10 marca 2016

Dziś Dzień Mężczyzn, więc życzę Wam Panowie wszystkiego co najlepsze, oby Wam się szczęściło w życiu prywatnym i zawodowym.

W polityce mamy dalszy ciąg patu z Trybunałem Konstytucyjnym. I patrząc na obie strony sporu, myślę, że trzeba się do tego przyzwyczaić i zaakceptować, że taka sytuacja potrwa do końca kadencji sejmu. Z jednej strony mamy uparty PiS, który wprowadza ustawy bez ich przemyślenia, a z drugiej zacietrzewiony TK, który ustala niezgodność z Konstytucją także tych postanowień, co do których w normalnych okolicznościach raczej nie miałby zastrzeżeń. Niby apolityczny, ale jednak nie do końca. Szkoda tylko, że ucierpi na tym wizerunek państwa, bo wizerunek to taki twór, który trudniej zbudować i łatwiej zniszczyć niż daną instytucję.

W przyrodzie z kolei mamy przeplatankę zimy, wiosny i jesieni; zimy - bo od czasu do czasu prószy śnieg i łapie lekki mrozik (zwykle na zmianę), wiosny - bo wykiełkowały wiosenne kwiaty, a nawet niektóre zakwitły, jesieni - bo z powodu lekkiej zimy na wielu drzewach wiszą jeszcze zeszłoroczne liście i choć uschnięte, to jednak w dużej ilości.

W domu czas zacząć wiosenne porządki i przygotowania do świąt. Trzeba opracować menu, zacząć kupować produkty, zbierać skorupki z cebuli, gruntowniej oprzątnąć dom, wybrać się na cmentarz żeby zrobić porządek na grobach, ogarnąć ogródek, a przynajmniej zgrabić suche liście, które wiatr nawiał przez zimę, umyć taras i wyczyścić meble ogrodowe.

W przyjemnościach :) m.in. trzeba wyciągnąć i umyć rowery, bo zazwyczaj pogoda jest odpowiednia do małej przejażdżki, a należałoby zacząć się więcej ruszać. Jakieś popołudnie (broń Boże weekend, bo za duże tłumy) można by przeznaczyć na puszczenie trochę kasy na wiosenne zakupy, bo jakby nie patrzeć, nowe wiosenne ciuchy, buty czy torebka potrafią cudownie poprawić humor.

W pracy przedświąteczne zamieszanie. Wszyscy, którzy zaplanowali sobie urlopy okołoświąteczne próbują wszystko wypchnąć i zwalić na innych. Standard. Grunt to nie dać sobie wcisnąć nie swojej roboty. Skończyły się czasy, kiedy siedziałam za kogoś po godzinach, od kiedy obróciło się to przeciwko mnie. Ja w tym roku urlopu świątecznego nie biorę. Zaklepałam sobie tym razem wolne w nietypowym dla siebie czasie, bo w czerwcu i we wrześniu. W czerwcu lecimy do "ciepłych" krajów, a we wrześniu wybierzemy się w Tatry albo w Bieszczady, jeszcze się zobaczy. Ostatnio oglądałam fajne domki nad Soliną; kto wie, może do któregoś z nich trafimy. Uwielbiam góry jesienią. A w lipcu i sierpniu, no cóż, pójdzie się do pracy. I to bardziej na "luzaku", bo jednak w naszej branży jest to spokojniejszy okres niż czerwiec i wrzesień, kiedy to mnie nie będzie :)

Miłego dnia.

 
1 , 2 , 3 , 4
| < Luty 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
Tagi